Uczestnikiem w projekcie mogą zostać osoby fizyczne,z terenu całej Polski, które są pracownikami organizacji będącymi przedsiębiorstwem w rozumieniu przepisów z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (D.U. Nr 173, poz. 1807 z późn. zm.), lub osoby posiadające jednoosobową działalność gospodarczą.
Uczestnik projektu musi być zawodowo związany z jedną z wymienionych branż: inżynieria środowiska, ochrona środowiska, inżynieria chemiczna, budownictwo lub energetyka. Kwalifikacja do projektu odbywać się będzie na podstawie kodu PKD
Kandydaci na studia podyplomowe wypełniają kartę zgłoszenia i wraz z załącznikami dostarczają do specjalisty ds. organizacji właściwych studiów.
Oryginał zaświadczenia o zatrudnieniu musi być podpisany przez pracodawcę lub osobę przez niego upoważnioną i opatrzony pieczątką firmy. Zaświadczenie o zatrudnieniu nie może być starsze niż 3 miesiące od daty podpisania umowy uczestnictwa w studiach podyplomowych. Pozostałe dokumenty muszą być podpisane własnoręcznie przez Kandydata.
Na podstawie w/w dokumentów kandydat jest kwalifikowany na studia przez kierownika merytorycznego.
Kolejnym etapem jest podpisanie umowy uczestnictwa w studiach podyplomowych.
Nocleg przysługuje uczestnikom, których odległość od miejsca zamieszkania do miejsca odbywania studiów wynosi min 100km lub indywidualne warunkowania utrudniają dojazd. O przyznaniu noclegu decyduje komisja złożona z Kierownika Merytorycznego i Specjalisty ds. organizacji danych studiów, na podstawie złożonego podania.